کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی

۱۸ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۰۴ کد : ۱۰۵۳ تاپ خبر علوم پزشکی
تعداد بازدید:۲۱۴
کمک‌های اولیه کمک به هر فردی که در معرض بیماری یا آسیب ناگهانی قرار دارد، با مراقبت‌های لازم برای حفظ زندگی، جلوگیری از بدتر شدن وضعیت و یا بهبود بخشیدن به بهبودی، کمک می‌کند. این شامل مداخله اولیه در شرایط جدی قبل از کمک‌های پزشکی حرفه‌ای در دسترس است.
کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی

کمک‌های پزشکی ممکن است فقط چند دقیقه طول بکشد، اما گاهی اوقات تعداد دفعات مشاهده می‌شود. آنچه که در آن چند ثانیه و چند دقیقه انجام می‌دهید، می‌تواند بین زندگی و مرگ تفاوت داشته باشد. اقدام سریع، آرام و صحیح می‌تواند تمام تفاوت‌ها را ایجاد کند. کمک‌های اولیه مراقبت اورژانسی برای بیمار یا زخمی شدن قبل از رسیدن پرسنل پزشکی است که به همین دلیل دانش کمک‌های اولیه بسیار مهم است.
هدف از برگزاری این دوره افزایش سطح دانش و توانایی‌های افراد جامعه درباره کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی و فراهم آوردن بستری مناسب برای افزایش سطح سلامت در جامعه است.
از جمله سرفصل‌های این دوره می‌توان به تعریف کمک‌های اولیه، روش‌های اولیه نجات زندگی یا احیای قلبی، خفگی و اختلالات تنفسی، شوک و اختلالات قلبی، زخم و خونریزی و جراحت‌های خاص، پانسمان (زخم بندی)، آسیب‌های اسکلتی، بانداژ و آتل بندی، سوختگی‌ها، مسمومیت‌ها، آسیب‌های ناشی از عوامل محیطی و سوانح بزرگ، انتقال مصدوم و تزریقات اشاره کرد.

 

لینک ثبت نام: jdrooyesh.ir/rooyesh


( ۲ )

نظر شما :