ICDL

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۰ کد : ۱۰۶۷ تاپ خبر فناوری اطلاعات
تعداد بازدید:۱۷۰
واژه ICDL مخفف International Computer Driving License مهارت هفت گانه‌ای در زمینه کامپیوتر است. یادگیری مهارت‌های هفت گانه ICDL بیانگر کفایت در مهارت‌های کامپیوتری است. اهمیت یادگیری و کاربرد علوم مهارت‌های هفت گانه ICDL به قدری واضح و حیاتی است که بسیاری از سازمان‌ها و حتی کشورها در طرح‌های آتی و توسعه‌ای خود یکی از استراتژی‌های اصلی خود را به آن اختصاص داده‌اند.
ICDL

اهداف برگزارای دوره ICDL عبارتند از :
ارتقای سطح توانایی‌ها در IT
ارتقای سطح کارایی در شرکت‌ها
ایجاد توانایی در کارفرمایان برای سرمایه گذاری مؤثر در فناروری اطلاعات
تضمین استفاده بهینه از حداکثر مهارت و توانایی کارمندان در محیط کار

۱. مبانی کامپیوتر: اولین مهارت آشنایی کلی با سیستم‌های کامپیوتر و انواع کامپیوترها، مختصری از پیدایش و تکامل کامپیوتر، آشنایی با تجهیزات کاربردی و سخت افزاری کامپیوتر مانند هارد دیسک، مادر بورد، CPU، RAMM، کارت گرافیک و … و آشنایی با مفاهیم فایل و انواع آنها و از این دست اطلاعات است که اگر چه معمولاً همگی با آن آشنایی دارند ولی در این سرفصل جمع بندی آنها در ذهن مخاطب بصورت اصولی انجام می‌گیرد.
۲. ویندوز (Windows) : در مبحث ویندوز آشنایی با پنجره‌های مختلف، منوی استارت، کار با منوها و طریقه ساختن فایل‌ها و پوشه‌ها و مدیرت آنها مطرح می‌شود. ویندوز پایه‌ای ترین نرم افزار یا همان سیستم عامل کامپیوتر است که برای کار با هر نرم‌افزار دیگری باید اول با آن آشنایی داشته باشید.
۳. اینترنت (Internet): در مبحث اینترنت آشنایی فراگیر با اصول اینترنت و مفاهیم آن انجام می‌شود. آشنایی با انواع جستجوگرهای اینترنتی، خطرات فضای اینترنت، طریقه جستجو در اینترنت و ذخیره سازی محتوای مورد علاقه و همین طور طریقه ساخت ایمیل و استفاده از آن آموزش داده می‌شود
۴. واژه پرداز و صفحه آرایی (Word): نرم افزاری بسیار قوی و کاربردی جهت استفاده شخصی و کاری و اداری که با استفاده از آن می‌توانید از تایپ یک نوشته یا پیش نویس ساده تا صفحه بندی یک کتاب را انجام دهید. در این دوره با منوها و دکمه‌های کاربردی ورد آشنا خواهید شد و به سرعت می‌توانید کارهای خود را بدون نیاز به دیگران انجام دهید.
۵. مالی و محاسباتی (EXCEL): این نرم افزار از محبوب ترین نرم افزارهای موسوم به صفحه گسترده می‌باشد. کاربرد این دست نرم‌افزارها بیشتر در محاسبات و جدول نویسی می‌باشد. به دلیل سادگی کار با آن به سرعت جای خود را حتی در بین کاربران شخصی باز کرده و با استفاده از آن می‌توانید محاسبات خود را مدیریت کنید و در جداول مربوطه نگهداری و بروز رسانی نمایید.
۶. مدیریت و نگهداری اطلاعات (Access): نرم افزار اکسس از نوع نرم افزارهای پایگاه داده می‌باشد که فلسفه وجودی آنها نگهداری داده‌های با حجم بالا و معمولاً از یک نوع می‌باشد که نیاز به مدیریت و جستجو مرتب سازی در آنها بسیار زیاد است. نرم افزارهای پایگاه داده معمولاً استفاده‌های شخصی ندارند و در استفاده‌های کاری و اداری نیز بصورت کاملاً تخصصی بکار گرفته می‌شوند و در دوره آموزشی ICDL صرفاً کاربری و آشنایی کلی با محیط آنان به فراگیران آموزش داده می‌شود. طریقه ساختن جداول جستجو در جداول و … نیز از سرفصل‌های این مهارت می‌باشد.
۷. ارائه مطالب (Power point): نرم افزاری بسیار محبوب و بسیار ضروری که هم می‌توان از آن استفاده شخصی کرد و هم در فضای کاری بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است. این نرم افزار و کلاً دسته نرم افزارهای ارائه مطالب بهترین راهبرد برای آسان سازی و ارائه مطالب ساده تا پیچیده بحساب می‌آیند. از سادگی کار با این نرم افزار تعجب خواهید کرد.

 

لینک ثبت نام: jdrooyesh.ir/rooyesh


( ۲ )

نظر شما :